Pozycjonowanie stron www - Tarnów

Błękitny Ocean - Piotr Kamiński

Pozycjonowanie stron internetowych

Możesz mieć najpiękniejszą, najbardziej aktualną i super interaktywną stronę www, lecz jeśli nie będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania google, niewielki będziesz miał z niej pożytek.

Pozycjonowanie stron internetowych, są to świadome działania programisty, które mają na celu "wypłynięcie" danej strony www jak najwyżej w wynikach organicznych wyszukiwarki google.

Czym jest pozycjonowanie naturalne stron www?

Aby strona znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania można zastosować zasadniczo trzy rozwiązania:

  • linki sponsorowane
  • pozycjonowanie słów kluczowych
  • pozycjonowanie naturalne

Linki sponsorowane są rozwiązaniem skutecznym, ale dość kosztowny, ponieważ płacimy za każdym razem, kiedy ktokolwiek przeglądając wyszukiwarkę google klinie na nasz link sponsorowany.

Pozycjonowanie słów kluczowych jest rozwiązaniem nie dość że kosztownym, to dodatkowo przestarzałym, bazującym na oszukiwaniu wyszukiwarki google, na siłę prezentując jej daną stronę pod wybranymi słowami kluczowymi.

Pozycjonowanie naturalne natomiast w miastach powiatowych takich jak Tarnów jest rozwiązaniem optymalnym. Koszt takiego rozwiązania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku dwóch powyższych metod. Ponadto mamy możliwość dość szybko (2-6 miesięcy) znaleźć się w top 10 wynikach wyszukiwania pod kilkoma frazami, które są dla nas najbardziej interesujące, np "materiały budowlane Tarnów" "skład budowlany Tarnów" "dachówka Tarnów".

Case study

Strona www.blekitnyocean.com na Tarnów powstała 4 października 2017 roku. W wynikach wyszkukiwania google około pierwszej 50-tki pod hasłami "strony www Tarnów" "tworzenie stron www Tarnów" "pozycjonowanie stron www Tarnów" pojawiła się już po 30 dniach. Natomiast po 2 miesiącach wyniki przedstawiały się następująco:

tworzenie stron www Tarnów