Pozycjonowanie stron internetowych - Rzeszów

Błękitny Ocean - Piotr Kamiński

Pozycjonowanie stron internetowych

Możesz mieć najpiękniejszą, najbardziej aktualną i super interaktywną stronę www, lecz jeśli nie będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania google, niewielki będziesz miał z niej pożytek.

Pozycjonowanie stron internetowych, są to świadome działania programisty, które mają na celu "wypłynięcie" danej strony www jak najwyżej w wynikach organicznych wyszukiwarki google.

Czym jest pozycjonowanie naturalne stron www?

Aby strona znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania można zastosować zasadniczo trzy rozwiązania:

  • linki sponsorowane
  • pozycjonowanie słów kluczowych
  • pozycjonowanie naturalne

Linki sponsorowane są rozwiązaniem skutecznym, ale dość kosztowny, ponieważ płacimy za każdym razem, kiedy ktokolwiek przeglądając wyszukiwarkę google klinie na nasz link sponsorowany.

Pozycjonowanie słów kluczowych jest rozwiązaniem nie dość że kosztownym, to dodatkowo przestarzałym, bazującym na oszukiwaniu wyszukiwarki google, na siłę prezentując jej daną stronę pod wybranymi słowami kluczowymi.

Pozycjonowanie naturalne jest natomiast bardziej skuteczne. Koszt takiego rozwiązania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku dwóch powyższych metod. Ponadto mamy możliwość dość szybko znaleźć się w top 10 wynikach wyszukiwania na cały Rzeszów pod kilkoma frazami, które są dla nas najbardziej interesujące, np "pizzeria rzeszow" "jedzenie na dowóz rzeszow" "kebab rzeszow".

Case study - walka o klienta w Rzeszowie

Stolica naszego województwa jest prężnie rozwijającym się miastem, w którym istnieją tysiące firm potrzebujących nowoczesnych, responsywnych i przejrzystych stron internetowych. Dlatego 4 października postawiłem sobie za cel wypozycjonowanie mojej strony w wynikach wyszukiwania google tak, aby znajdowała się ona na pierwszej stronie listy wyszukiwanie pod hasłami takimi jak: "strony internetowe Rzeszów" "tworzenie stron www Rzeszów" "pozycjonowanie stron www Rzeszów" "tworzenie responsywnych stron Rzeszów"

Po dwóch miesiącach efekt tych starań przedstawiał się następująco:

tworzenie stron www Rzeszów