Pozycjonowanie stron www - Ropczyce

Błękitny Ocean - Piotr Kamiński

Pozycjonowanie stron internetowych

Możesz mieć najpiękniejszą, najbardziej aktualną i super interaktywną stronę www, lecz jeśli nie będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania google, niewielki będziesz miał z niej pożytek.

Pozycjonowanie stron internetowych, są to świadome działania programisty, które mają na celu "wypłynięcie" danej strony www jak najwyżej w wynikach organicznych wyszukiwarki google.

Czym jest pozycjonowanie naturalne stron www?

Aby strona znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania można zastosować zasadniczo trzy rozwiązania:

  • linki sponsorowane
  • pozycjonowanie słów kluczowych
  • pozycjonowanie naturalne

Linki sponsorowane są rozwiązaniem skutecznym, ale dość kosztowny, ponieważ płacimy za każdym razem, kiedy ktokolwiek przeglądając wyszukiwarkę google klinie na nasz link sponsorowany.

Pozycjonowanie słów kluczowych jest rozwiązaniem nie dość że kosztownym, to dodatkowo przestarzałym, bazującym na oszukiwaniu wyszukiwarki google, na siłę prezentując jej daną stronę pod wybranymi słowami kluczowymi.

Pozycjonowanie naturalne natomiast w małych miejscowościach takich jak Ropczyce jest rozwiązaniem optymalnym. Koszt takiego rozwiązania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku dwóch powyższych metod. Ponadto mamy możliwość dość szybko znaleźć się w top 10 wynikach wyszukiwania pod kilkoma frazami, które są dla nas najbardziej interesujące, np "fryzjer ropczyce" "kosmetyczka ropczyce" "fryzjer damski ropczyce".

Case study

Strona internetowa www.blekitnyocean.com została tak zaprojektowana, aby w sposób naturalny pozycjonować się wysoko w wynikach wyszukiwania google. Nie tylko w Dębicy, ale także w miastach ościennych, takich jak Ropczyce czy Tarnów. Efekty tej pracy są szybko widoczne.

Bez żadnych dodatkowych wspomagań, bez linków referujących, strona www.blekitnyocean.com po miesiącu znajdowała się na następujących pozycjach:

"strony responsywne ropczyce" - 5 pozycja

"tworzenie stron www ropczyce" - 13 pozycja