Pozycjonowanie stron www - Łańcut

Błękitny Ocean - Piotr Kamiński

Pozycjonowanie stron internetowych

Możesz mieć najpiękniejszą, najbardziej aktualną i super interaktywną stronę www, lecz jeśli nie będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania google, niewielki będziesz miał z niej pożytek.

Pozycjonowanie stron internetowych, są to świadome działania programisty, które mają na celu "wypłynięcie" danej strony www jak najwyżej w wynikach organicznych wyszukiwarki google.

Czym jest pozycjonowanie naturalne stron www?

Aby strona znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania można zastosować zasadniczo trzy rozwiązania:

  • linki sponsorowane
  • pozycjonowanie słów kluczowych
  • pozycjonowanie naturalne

Linki sponsorowane są rozwiązaniem skutecznym, ale dość kosztowny, ponieważ płacimy za każdym razem, kiedy ktokolwiek przeglądając wyszukiwarkę google klinie na nasz link sponsorowany.

Pozycjonowanie słów kluczowych jest rozwiązaniem nie dość że kosztownym, to dodatkowo przestarzałym, bazującym na oszukiwaniu wyszukiwarki google, na siłę prezentując jej daną stronę pod wybranymi słowami kluczowymi.

Pozycjonowanie naturalne natomiast w małych miejscowościach takich jak Łańcut jest rozwiązaniem optymalnym. Koszt takiego rozwiązania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku dwóch powyższych metod. Ponadto mamy możliwość dość szybko znaleźć się w top 10 wynikach wyszukiwania pod kilkoma frazami, które są dla nas najbardziej interesujące, np "restauracja łańcut" "jedzenie na dowóz łańcut" "catering łańcut".

Case study

Strona internetowa www.blekitnyocean.com została stworzona z myślą o naturalnym pozycjonowaniu pod hasłami "strony www łańcut", "tworzenie stron www łańcut" czy "pozycjonowanie stron łańcut". Efekty jakie dało to działanie są co najmniej zadowalające, gdyż po 30 dniach:

pod hasłem "tworzenie stron www łańcut" strona znajdowała się już na 13 pozycji

pod hasłem "tworzenie stron internetowych łańcut" strona znajdowała się już na 14 pozycji

a pod hasłem "responsywne strony www łańcut" strona znajdowała się już na 6 pozycji!

responsywne strony www łańcut